כיצד ללמוד ציור ולהכנס לשוק העבודה

ללמוד לצייר היא חוויה מתגמלת ומספקת. זה יכול להוות מוצא טיפולי ויצירתי, ואף יכול להוביל לקריירה באמנויות. עם זאת, אנשים רבים מניחים שהאינטרנט הוא הדרך היחידה ללמוד איך לצייר. למרות שהאינטרנט יכול להיות משאב נהדר, זו לא הדרך היחידה לפתח את הכישורים האמנותיים שלך. הבאתי לכם כמה טיפים כיצד ללמוד ציור ללא האינטרנט.

התחילו עם היסודות, הצעד הראשון ללמוד איך לצייר הוא להתחיל עם היסודות. זה כולל לימוד איך להחזיק עיפרון, הבנת צורות בסיסיות, ותרגול קווים טכניקות והצללות בסיסיות. אתם יכולים למצוא ספרים על ציור בספרייה או בחנות ספרים המקומית שלכם שידריכו אתכם בשלבים ראשוניים אלה.

שיעור ציור יכול להיות דרך מצוינת ללמוד טכניקות חדשות ולקבל משוב ממורה מנוסה. חפשו שיעורים במרכז הקהילתי המקומי או חפשו צייר\ת בפורומים לציור באינטרנט [אני אישית הלכתי ל"גלריה" בבני ברק] כיום ניתן גם ללמוד מהבית ע"י מכללות כמו פרוג וכו'. שיעורים רבים מיועדים למתחילים, אז אל תיבהלו אם אתם רק מתחילים.

אפשר למצא קבוצות ציור בפורומים באינטרנט שם תמצאו ותתיעצו עם ציירים ברמה שלכם, זה יכול להיות דרך מצוינת להתחבר עם אמנים אחרים ולקבל משוב על העבודות שלכם. 

אפשר להשתתף בסדנאות שמתקיימות לעתים קרובות במוזיאונים לאמנות או במרכזים קהילתיים, ויכולות להיות דרך מצוינת ללמוד טכניקות חדשות ולקבל משוב מאמנים מנוסים. חפשו סדנאות באזורכם והירשם לסדנאות שמעניינות אתכם.
הכי חשוב, תרגלו באופן קבוע. תרגול הוא המפתח כשמדובר ללמוד איך לצייר. הקדישו זמן קבוע מדי יום להתאמן, גם אם זה רק ל-15 דקות. התמקדו בטכניקה או במיומנות ספציפית בכל פעם שאתם מתאמנים, והיה סבלני עם עצמך בזמן שאתה מפתח את כישוריך.
השתמש בספרי ציור, ישנם ספרי ציור רבים זמינים שיכולים לעזור לך לשפר את כישוריך. 

חפשו ספרים המתמקדים בטכניקות או סגנונות ספציפיים, והשתמשו בהם כמדריך לדרך התרגול שלכם.
צפו בפורומים השונים, בספרים, בעיתוני ילדים ובציורים של אמנים שונים וחדשים בשוק והתעדכנו בכל הנעשה בשוק, זוהי דרך מצוינת לקבל השראה וללמוד מאמנים אחרים. 

תוכלו ליצור קשר עם אמנים שונים גדולים וקטנים ולשאול אותם את השאלות שמציקות לכם או שלא ידעתם בנושא תמחור ציור לקוחות וכו' כמעט כל צייר ישמח לעזור לכם בתחום ואין מישהו שיגיד לכם לא.

שימו לב לטכניקות ולסגנונות שאתם מעריצים, ונסו לשלב אותם בעבודה שלכם.


לסיכום, על ידי התחלת היסודות, שיעורים, השתתפות בסדנאות, תרגול קבוע וחיפוש השראה מאמנים אחרים, תוכל לפתח את הכישורים האמנותיים שלכם וליצור ציורים יפים. 

אז קחו עיפרון ונייר, והתחילו לצייר עוד היום!

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.